úterý 28. srpna 2012

_študentské cestoviny / Studentenspaghetti

Škola sa pomaly začína a niektorí z vás už možno teraz nevedia, ako a čo budú na tom intráku variť. Mám pre vás jeden lowcostový recept na študentskú klasiku, teda cestoviny. Sú s paradajkovou omáčkou, ktorá je je jednoduchá a neskutočne rýchla. Potrebujete 4 základné suroviny. Paradajky, cesnak, špagety a bazalku.Schule fängt in ein paar Wochen wieder an und manche von uns wissen noch nicht was wir am Studentenheim kochen werden. Ich habe für Sie ein "lowcost" Rezept für Studenten. Spaghetti mit Tomatensauce, für die Sie nur 4 Zutaten brauchen. Tomaten, Basilikum, Knoblauch und Spaghetti._potrebujeme/ Zutaten: / 2 osoby/ 2 Personen

 - 4 paradajky nakrájané na kúsky / Tomaten, auf  kleinere Stücke geschnitten
- 2 strúčiky cesnaku / 2 Knoblauchzehen - zväzok bazalky/ ein Bund Basilikum
- 200 Gr. špagiet, linguine, ale aj akýchkoľvek iných cestovín / 200 Gramm Spaghetti, Linguine, aber auch andere Sorten
olivový olej / Olivenöl_postup/ Ablauf: Postavíme variť cestoviny. Rozohrejeme olivový olej. Opečieme na ňom cesnak a pridáme paradajky. Necháme ich zmäaknúť a vmiešame uvarené špagety. Na dva riadky. Ozaj rýchlovka.


Kochen Sie die Spaghetti. Erhitzen Sie das Olivenöl. Geben Sie darauf den Knoblauch und nach einer Minute die Tomaten. Lassen Sie die Tomaten kochen bis sie weich sind und eine Sauce machen. Nur zwei Zeilen. Wirklich ein schnelles Rezept.


2 komentáře:

 1. o intrákova klasika :-) ja dávam ešte cibuľku.

  viac takýchto intrákových bitte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. budu, na zelanie :) ved akurat zacina intrakove obdobie :)

   Vymazat